niedziela, 28 września 2014

Say goodbye to the little girl.

Bolków to zamek słynący głównie z Castle Party, ale warto pamiętać, że zabytek ten ma wspaniałą historię. Polecamy odwiedzić to miejsce poza sezonem, odkrywanie kolejnych zakamarków zamku (w czasie Castle Party nie czuje się jego wielkości - jest po prostu zbyt dużo ludzi) to czysta przyjemność.
Dla ciekawskich historia bolkowskiego zamku na stronie Wiki: KLIK.

Ale! Żeby ruszyć się z naszego pięknego miasta musimy mieć pretekst. Tym razem był to XVII-wieczny Piknik odbywający się na zamku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Podekscytowane możliwością zobaczenia rekonstruktorów oraz - jak przypuszczałyśmy - zakupów na straganach, wsiadłyśmy w autobus i w półtorej godziny byłyśmy na miejscu. Niestety, straganów nie było, z łuku nie dali nam postrzelać, za to byli rekonstruktorzy.

Translation: Bolków is mainly known for "Castle Party", but it is essential to know its history. We reccomend to visit the castle off season to explore the nooks and crannies. It's more possible and fun when there is no crowd.

But! We needed a little excuse to leave our beautiful town. The opportunity was around the corner and this time it was historical event. The 17th century Picnic was organised under the supervision of European Days of Cultural Heritage.
We were very excited to see historical reenactment and - as we expected - to spend some money at the fair. After the 1,5 hour long journey we were a little bit disappointed. Sadly, there was no fair and we have wanted to try archery, but couldn't. Nevertheless, the reenactment group and live music was worth of attention.


Magia samowyzwalacza i pierwsze wspólne foto na blogu! 
Magic of  the self timer and here we are - our first photo together. 
Kilka zdjęć samego zamku:
A few photos of the castle and other stuff. 


Lucienne: skirt - Mystery Garden/blouse - local market/shoes - second hand/bolero - second hand/hat - second hand.

Ettariel: skirt - vintage (my Mom's)/shirt - H&M/shoes - H&M.../bodice - thrift shop/bag - Pieces.

Not a title song but always worth listening!

And now! The title song. 

2 komentarze:

  1. Szkoda, że nie było straganów. Z łuków raczej by wam nie dali postrzelać, bo można sobie niesamowitą krzywdę zrobić całkiem przypadkowo.
    Nie wiem jak macie na imiona, ale osóbka na pierwszych zdjęciach ma świetny strój, ładnie została połączona spódniczka z bluzką :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To ja, bardzo mi miło :)
    Zależy, czy to profesjonalny łuk, czy tylko "zabawka". Patrząc na fakt, że zrobili zawody dla dzieci, mogłyśmy liczyć na choćby jeden strzał, ale chyba po prostu zabrakło czasu.

    OdpowiedzUsuń